1
|
Aire Maalman
|
RSK Simon |
RONJA - PIPA (2003)
|
1a
|
|
2
|
Andres Udeküll
|
RSK KRT |
BILETTO (2006)
|
1b
|
2
|
|
3
|
Andres Udeküll
|
RSK KRT |
VIOLETTA (2005)
|
2
|
|
4
|
Andres Udeküll
|
RSK KRT |
CARRYBELLA (2008)
|
2
|
3
|
|
5
|
Andres Udeküll
|
RSK KRT |
EMPIIR (2008)
|
2
|
3
|
|
6
|
Ann-Marii Vilk
|
Kurtna RK |
HALIJUS (2005)
|
2
|
3
|
|
7
|
Ann-Riin Ridbeck
|
RSK Simon |
SIMON (1999)
|
1a
|
|
8
|
Anna-Liis Remmel
|
RSK Simon |
FORTUNE (2006)
|
1b
|
|
9
|
Annabel Lõuke
|
RSK KRT |
SILVESTER GOING LIGHT (1997)
|
1b
|
2
|
|
10
|
Annabel Lõuke
|
RSK KRT |
TEXAS DES FORETS (2007)
|
1b
|
|
11
|
Anni Kaljund
|
RK Ruila Tall |
VUNDER (2008)
|
1b
|
|
12
|
Anni Kaljund
|
RK Ruila Tall |
COOKIE (2008)
|
1b
|
2
|
|
13
|
Anni Kaljund
|
RK Ruila Tall |
ASHANTI (2008)
|
1b
|
|
14
|
Anni Kaljund
|
RK Ruila Tall |
FIGHTING FOREVER (2009)
|
1b
|
|
15
|
Berit Põldoja
|
RSK KRT |
BÜCARO HP (2006)
|
3
|
|
16
|
Birgit Katriin Born
|
RSK Simon |
PERLA (2004)
|
1b
|
|
17
|
Camille Mahoni
|
SA Tallinna RK |
GURMAAN (2000)
|
1b
|
2
|
|
18
|
Cloe Lusenberg
|
Avante |
PENNSYLVANIA (2002)
|
1a
|
|
19
|
Doris Akker
|
Kurtna RK |
HERR TUUSLAR (2007)
|
1b
|
2
|
|
20
|
Doris Akker
|
Kurtna RK |
PINOCCHIO (2009)
|
1b
|
|
21
|
Elise Sõrmus
|
SA Tallinna RK |
FILIPETTI (2004)
|
1b
|
|
22
|
Erik Tuimann
|
Tallinna RSK |
MARTELL XX (2006)
|
1b
|
2
|
|
23
|
Eva-Maria Vinkel
|
Tallinna RSK |
WINDAR (2003)
|
3
|
|
24
|
Georg Koppel
|
RSK KRT |
DOLORES (2001)
|
1b
|
|
25
|
Getlin Laaniste
|
Kurtna RK |
SIOFOR (2006)
|
1b
|
2
|
|
26
|
Getter-Maria Annuste
|
Audruranna RSK |
LEANDER (2007)
|
1b
|
2
|
|
27
|
Hanne-Lore Väin
|
|
ODELIA (2003)
|
1b
|
|
28
|
Helina Lusti
|
Audruranna RSK |
IRON (2004)
|
1b
|
2
|
|
29
|
Janek Zalite
|
Tondi RSK |
QUINTENDER AVOS Z (2008)
|
2
|
|
30
|
Jekaterina Jatsenko
|
Tallinna RSK |
VÄNTVIGUR (2007)
|
1b
|
|
31
|
Jennifer-Chelsea Laanet
|
RSK KRT |
FANNY (2003)
|
1b
|
|
32
|
Johann Zeiger
|
Tondi RSK |
APRIL (2005)
|
3
|
|
33
|
Johanna Etverk
|
RSK Simon |
DEMON (2002)
|
1b
|
|
34
|
Kaisa Kallas
|
RSK Simon |
BARCLAY SWING (2004)
|
1a
|
|
35
|
Kamilla Alma Vilderson
|
RSK KRT |
ST. GEORGES (2008)
|
1b
|
|
36
|
Karl Robert Valk
|
Kurtna RK |
DUBAI (2004)
|
1b
|
2
|
|
37
|
Katerina Reiska
|
RSK KRT |
BEIRUT (2009)
|
1b
|
|
38
|
Kati-Helen Peegel
|
RSK Simon |
KATE (2009)
|
1a
|
|
39
|
Kertu Reimann
|
Kurtna RK |
PINCERTON (2006)
|
2
|
3
|
|
40
|
Kristi-Maria Vijar
|
Avante |
LAMBERT (2005)
|
1b
|
|
41
|
Kristiina Raudnagel
|
Märjamaa SK |
OSCAR (2006)
|
2
|
|
42
|
Kristiina Raudnagel
|
Märjamaa SK |
UZZI (2005)
|
2
|
|
43
|
Kristiina Raudnagel
|
Märjamaa SK |
WOODLAND (2003)
|
3
|
|
44
|
Kristin Perna
|
RSK Ruttar |
LISANDER (2006)
|
1b
|
|
45
|
Kärt Kaal
|
RSK Simon |
BONNIE PENOTTI (2006)
|
1b
|
|
46
|
Kätlin Kruus
|
Tondi RSK |
SPICCATO (2007)
|
2
|
3
|
|
47
|
Laura Lota Mölder
|
Tondi RSK |
WONDERFUL SURPRISE (2006)
|
1b
|
|
48
|
Laura Sults
|
RSK Simon |
LANCIA (2003)
|
1a
|
|
49
|
Laura Unt
|
RK Ruila Tall |
VUNDER (2008)
|
1b
|
|
50
|
Liina Kasemaa
|
Tallinna RSK |
PROFILIA (2002)
|
1a
|
1b
|
|
51
|
Liis Danelson
|
RK Ruila Tall |
VANESSA (2009)
|
1b
|
|
52
|
Liis Grauberg
|
RSK Simon |
FORTUNE (2006)
|
1b
|
|
53
|
Liisi Laanet
|
RSK KRT |
VERON (2003)
|
1a
|
|
54
|
Lisbeth Sirvi
|
SA Tallinna RK |
FILIPETTI (2004)
|
1b
|
|
55
|
Maarja-Liisa Nõmm
|
Audruranna RSK |
HIPPOS (2002)
|
1a
|
2
|
|
56
|
Mailis Timmi
|
Niitvälja RSK |
GROY (2002)
|
1a
|
1b
|
|
57
|
Marge Goldberg
|
RSK KRT |
ELLIPS (1997)
|
1a
|
|
58
|
Margit Lindre
|
Märjamaa SK |
SHAMROCK LADY (2008)
|
1a
|
|
59
|
Margit Lindre
|
Märjamaa SK |
LADOGA (1995)
|
1a
|
|
60
|
Maria Martin
|
RSK Simon |
PELOORIA (2003)
|
1b
|
|
61
|
Maria Sein
|
SA Tallinna RK |
OTTOMAR (2006)
|
1b
|
|
62
|
Marie-Annabel Reiner
|
RSK Simon |
HORTENSIA (2005)
|
1b
|
2
|
|
63
|
Maris Uustalu
|
Tallinna RSK |
TERBE (2002)
|
2
|
3
|
|
64
|
Marit Künnapuu
|
RSK KRT |
CARTINI (2003)
|
2
|
|
65
|
Marit Künnapuu
|
RSK KRT |
PICANTO (2007)
|
3
|
|
66
|
Marta Juhkami
|
RSK Simon |
MON ARH (2009)
|
1b
|
|
67
|
Meri Mahlanen (FIN)
|
FIN |
SZAMAN (2003)
|
1b
|
2
|
|
68
|
Merike Hallik
|
Tallinna RSK |
KALVER (2004)
|
1a
|
1b
|
|
69
|
Merle Trestip
|
Tallinna RSK |
BAILEY`S (2005)
|
1a
|
|
70
|
Mikk Nõmm
|
Audruranna RSK |
EVENT HORIZON HL (2009)
|
1b
|
2
|
|
71
|
Monika Sehver
|
Tallinna RSK |
POKEMON (2004)
|
1a
|
|
72
|
Noemi Tuvi
|
Tallinna RSK |
WINDAR (2003)
|
1a
|
1b
|
|
73
|
Nora Kurik
|
RSK Simon |
GOGO DEMON (2008, SP)
|
1b
|
|
74
|
Olga Russovitš
|
SA Tallinna RK |
CLAUDIA-CARDINALE (2003)
|
2
|
3
|
|
75
|
Olga Russovitš
|
SA Tallinna RK |
EFA (2002)
|
2
|
3
|
|
76
|
Pille Pajulaid
|
Tallinna RSK |
VARUNA (2003)
|
1b
|
2
|
|
77
|
Pille Pajulaid
|
Tallinna RSK |
STANNUS (2008)
|
2
|
|
78
|
Priit Perna
|
Ratsarügemendi klubi |
HERMELA (2008)
|
1a
|
|
79
|
Pärja Õun
|
|
SHADOONA (2000)
|
1b
|
|
80
|
Ragne Liigia Hiir
|
SA Tallinna RK |
PONT ALEKSANDRE (2001)
|
1b
|
2
|
|
81
|
Rain Koch
|
Tondi RSK |
LISTRA (1998)
|
1b
|
2
|
|
82
|
Rain Koch
|
Tondi RSK |
WESTFALIA (2007)
|
1b
|
2
|
|
83
|
Reet Evardson
|
RSK Ruttar |
PROFFIT (2000)
|
1a
|
|
84
|
Regina Rahula
|
Tallinna RSK |
NEILONS (2001)
|
3
|
|
85
|
Riina Seder-Zalite
|
Tondi RSK |
KLEOPATRA (2009)
|
2
|
|
86
|
Riinu Rahuoja
|
Hiiumaa RSK |
POKEMON (2004)
|
2
|
|
87
|
Risto Märtson
|
RK Ruila Tall |
SIR POPEY (2002)
|
2
|
3
|
|
88
|
Roos Marie Laak
|
SA Tallinna RK |
INTRIGANT (2002)
|
1b
|
|
89
|
Saara Lorette Männisalu
|
SA Tallinna RK |
MUUMITROLL (2005)
|
1b
|
|
90
|
Siim Sinijärv
|
ESHKS |
ZANDRO (2008)
|
3
|
|
91
|
Siim Sinijärv
|
ESHKS |
COOPER (2007)
|
3
|
|
92
|
Stella Brett Mesila
|
Märjamaa SK |
U-DONNA (2001)
|
2
|
|
93
|
Susanna Liis Ole
|
SA Tallinna RK |
INTRIGANT (2002)
|
1b
|
|
94
|
Susanna Maria Tiigi
|
RSK Simon |
MON COMERY (2008)
|
1b
|
|
95
|
Tarmo Kutsar
|
Tallinna RSK |
TETLEY (2004)
|
3
|
|
96
|
Teele Kaal
|
RSK Simon |
POLSBURY PIRELLI (2001)
|
1b
|
2
|
|
97
|
Teele Tohver
|
RSK Simon |
PADINGTON (2001)
|
1a
|
2
|
|
98
|
Triin Tammar
|
Niitvälja RSK |
MOORION (2003)
|
3
|
|